Co daje Viet Tai Chi ?     Viet Tai Chi to sztuka oddychania, w której miękkie i łagodne ruchy pozwalają na aktywność fizyczną w każdym wieku. Ćwiczenia relaksacyjne wzmacniające fizycznie i psychicznie. Wpływają na całe ciało, poprawiają pamięć i koordynację ruchową.

Viet Tai Chi można ćwiczyć w grupie na sali, indywidualnie w zaciszu domowym i na świeżym powietrzu obcując z naturą.
Trening Viet Tai Chi uczy technik oddechowych i koncentracji umysłu. Ćwiczenia kładą nacisk na wzmacnianie Chi, na jej krążenie i dystrybucję w celu oczyszczenia i uzdrowienia ciała.
Wykonywane ćwiczenia można podzielić na wewnętrzne i zewnętrzne. Wewnętrzne to miękkie płynne ruchy i zewnętrzne ruchy dynamiczne.
Ćwiczenia mogą wykonywać osoby mniej sprawne fizycznie i osoby niepełnosprawne. Ćwiczyć mogą wszystkie grupy wiekowe. Viet Tai Chi jest niezwykle skuteczną metodą wspomagającą zachowanie dobrego zdrowia.
Płynne wolne ruchy pozytywnie wpływają na poprawę i utrzymanie zdrowia fizycznego i psychicznego. Jest to doskonały sposób na utrzymanie zdrowia, relaksacji ciała i umysłu. Regularne ćwiczenia uczynią Cię spokojniejszym, pogodniejszym, silniejszym i młodszym. Wpływają korzystnie na układ mięśniowy, kostny i krążenia. Wykonywane ćwiczenia redukują stres. Doskonalą ciało i umysł.
Jest to wewnętrzny masaż, terapia w przypadku wielu problemów zdrowotnych, słabym krążeniu, bólach głowy, podwyższonemu ciśnieniu, bólach pleców, problemach z układem oddechowym i nerwowym.